top of page

HİPNOTERAPİ ve BİLİNÇALTI

Bilinç, trans telkin çalışma ile bilinçaltına açılır. Kişinin dikkati en üst seviyede yoğunlaştığında trans hali oluşur, telkinlere açık hale gelir. Her insanın telkinden etkilenişi değişik olabilir, uygulanan yöntemlere göre de değişebilir. Hipnotik halin en hafif noktasında kişide gevşeme meydana gelir. Kendisine söylenenleri hatırlar. Ancak hipnotik etkinin derin olduğu durumlarda kişinin bilinci kapanmaktadır. Bilinçaltı pasif durumdan aktif hale geçer. İster hafif ister ağır hipnotik durum olsun her iki halde de hipnoterapistin söylediği sözler ve telkinler danışan tarafından gerçekleştirilmektedir.

Trans yönteminin kullanıldığı alanlar: Alkol ve madde bağımlılığı, sigara bağımlılığı, depresyon, kaygı bozukluluğu, panik bozukluluğu, sosyal fobi, zayıflama, cinselproblemler, uyku bozuklulukları, öfke kontrolü, migren ağrıları, alt ıslatma, uçak korkusu, asansör fobisi, okul korkusu, konuşma bozukluğu, çocuklarda davranış bozukluğu, eğitim ve öğrenme sorunları, çocuklarda uyum sorunları, parmak emme, tırnak yeme, tik gibi davranış sorunları, kilo verme, sınav stresi, dikkat eksikliği, kekeleme tedavisi, panikatak gibi bilinçaltı olumsuz kayıtlardan kaynaklı problemler...

Bilinçaltı tarns yöntemi ile yapılan sürecin kaç seans yapılacağı danışan ile belirlenen sürece bağlıdır. Bu süreçte danışan  ne kadar olumlu ve istekli ise   seansların da o kadar kısa sürmesi beklenir.

man-with-giant-oil-drum-his-head.jpg
ANKA_RENKLI_LOGOLAR-02.png

İNNOVİA ÇARŞI NO:5 ISPARTAKULE AVCILAR

bottom of page