top of page

ÇAKRALAR ve YAŞAM

Her insanın fiziksel bedenine nüfuz ederek onu kuşatan bir aurası, bir enerji bedeni ve bir ışık bedeni bulunur. Aura; formuna, yapısına, içeriğine ve rengine göre insandan insana değişir. Auramızın görünümü tesadüfen olmaz. Bu görünümü belirleyen faktör, bireyin gelişim durumu ve zihinsel yapısıyla ilgilidir. Aura’nın farklı katmanları ve bunların üzerinde çakraları vardır.

 

Çakralarımız, saat yönünde dönen enerji merkezlerimizdir. Bunların görevi, enerjiyi dışarıdan alarak insanın enerji sistemine sevk etmektir. İnsan omurgasında, çakralardan sevk edilen enerjiyi organizmaya dağıtan bir enerji kanalı bulunur.Dönüştürülen yada artık ihtiyaç duyulmayan enerjiler yine çakralar üzerinden dışarıya verilir. Bu dönüştürme süreci yaşamın temelidir. Her insanda mevcuttur. Her çarka bedenin belirli bir bölgesini enerji ile besler. Ve tüm çakralar birbirine bağlantılıdır.

 

Auranın kanalları bireyin gelişim ve bilinç seviyesine göre farklı oluşumdadır. Bu kanalların oluşumuna göre, yaşam enerjisi insan bedeninde az veya çok akabilmektedir. İşte kendimizi nasıl hissettiğimizde buna bağlıdır. İçimizde akan yaşam enerjisi ne kadar fazlaysa, kendimizi o kadar iyi ve dinamik hissederiz. Eğer kanallarımız tıkalıysa, bu bazı blokajlar ve yaşadığımız olayların etkileşimidir enerjinin akışı azalır.

woman-maintaining-asana-while-chakra-points-are-aligned.jpg

Her aura katmanında dışımızda ki dünyadan sürekli olarak enerji sağlayan ve girdaba benzer şekilde dönen 7 büyük dönüş noktası bulunur. Bu noktaların her birine “ana çarka” denilir. Bir çakra tam çalışmıyorsa, tıkalı yada kapalıysa bedende ki enerji akışında bozulmalar olur. Bu bozulmalarda hayatımıza; problemler, rahatsız eden duygular, motivasyon eksikliği yada hastalıklar olarak yansır. Aynı zamanda bize hangi yaşam alanında, hangi sorunu çözmemiz gerektiğini gösterir.

 

7 ana çakradan her birisi, belirli bir yaşam alanını temsil eder. Bütün çakralar aynı ölçüde açık olmalıdırlar. Kalp çakramızın tamamen açılması asıl hedefimizdir. Ama, bu ancak öteki çakralarımızda aynı oranda açıldığında anlamlı olur. Çarka çalışmasının en kolay biçimi Reiki uygulamasıdır. Çakra çalışmaları, öğrenme ve evrimleşme süreçlerimizi destekler.

 

Çakra öğretisi; kendimizi, yaşamımızı ve gelişimimizi daha iyi anlamak ve bunlar arasında daha ahenkli bir ilişki kurabilmek için bize yardımcı olur.

ANKA_RENKLI_LOGOLAR-02.png

İNNOVİA ÇARŞI NO:5 ISPARTAKULE AVCILAR

bottom of page